 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (VLCF5020T-2R2N2R6-3)
TDK VLCF5020T-2R2N2R6-3
PartNo:
VLCF5020T-2R2N2R6-3
Manufacturers: TDK
Qty: 17434
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.2uH 30%
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:30%
Maximum DC Current:2.62 A
Maximum DC Resistance:43 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:5 mm
Case Width:5.3 mm
Case Height:2 mm