 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (VLP8040T-151M)
TDK VLP8040T-151M
PartNo:
VLP8040T-151M
Manufacturers: TDK
Qty: 17729
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 150uH
RoHS:Details
Inductance:150 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:800 mA
Maximum DC Resistance:490 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:8040
Case Length:8 mm
Case Width:8 mm
Case Height:4 mm