 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Coilcraft  (XFL4020-102MEC)
Coilcraft XFL4020-102MEC
PartNo:
XFL4020-102MEC
Manufacturers: Coilcraft
Qty: 15346
Request Qty:
Description: Fixed Inductors Power Inductor 1 uH 20% 11 A Compos
RoHS:Details
Inductance:1 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:11:00 上午
Maximum DC Resistance:11.9 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:64 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:4.3 mm
Case Width:4.3 mm
Case Height:2.1 mm