 All Product > Integrated Circuits > Active Filter > MACOM  (MAAM-010373-TR1000)
MACOM MAAM-010373-TR1000
PartNo:
MAAM-010373-TR1000
Manufacturers: MACOM
Qty: 907
Request Qty:
Description: RF Amplifier 50-1100MHZ 75 Ohm Gain 22dB NF 2.2dB
RoHS:Details
Type:CATV Amplifier
Operating Frequency:50 MHz to 1.1 GHz
Power Gain Typ:22 dB
Noise Figure:3 dB
P1dB:25 dBm
Output Intercept Point:
Operating Supply Voltage:10 V