 All Product > Integrated Circuits > Amplifier ICs > Touchstone Semiconductor  (TS1103-25EG6T)
Touchstone Semiconductor TS1103-25EG6T
PartNo:
TS1103-25EG6T
Manufacturers: Touchstone Semiconductor
Qty: 3250
Request Qty:
Description: IC OPAMP CURR SENSE 6KHZ SOT23-6
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:-
Amplifier Type:Current Sense
Number of Circuits:1
Output Type:-
Slew Rate:-
Gain Bandwidth Product:-
-3db Bandwidth:6kHz
Current - Input Bias:-
Voltage - Input Offset:30μV
Current - Supply:680nA
Current - Output / Channel:-
Voltage - Supply, Single/Dual (±):2 V ~ 25 V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C