 All Product > Integrated Circuits > Clock & Timer ICs > ON Semiconductor  (MC10EL11DTG)
ON Semiconductor MC10EL11DTG
PartNo:
MC10EL11DTG
Manufacturers: ON Semiconductor
Qty: 20100
Request Qty:
Description: IC CLK BUFFER 1:2 1.5GHZ 8TSSOP
Product Information:
Packaging:Tube
Series:10EL
Type:Fanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits:1
Ratio - Input:Output:1899-12-30 1:02:00
Differential - Input:Output:Yes/Yes
Input:ECL, PECL
Output:ECL, PECL
Frequency - Max:1.5GHz
Voltage - Supply:4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package:8-TSSOP
IP82C54-10Z
IP82C54-10Z
IC OSC PROG TIMER 10MHZ 24DIP