 All Product > Integrated Circuits > Interface ICs > Intersil  (EL8201ISZ-T7)
Intersil EL8201ISZ-T7
PartNo:
EL8201ISZ-T7
Manufacturers: Intersil
Qty: 12000
Request Qty:
Description: IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 8SOIC
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:-
Amplifier Type:Voltage Feedback
Number of Circuits:2
Output Type:Rail-to-Rail
Slew Rate:200 V/μs
Gain Bandwidth Product:100MHz
-3db Bandwidth:200MHz
Current - Input Bias:1.6μA
Voltage - Input Offset:800μV
Current - Supply:2mA
Current - Output / Channel:65mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±):3 V ~ 5 V, ±1.5 V ~ 2.5 V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)