 All Product > Integrated Circuits > Memory > Adesto Technologies  (AT25DF041A-MHF-Y)
Adesto Technologies AT25DF041A-MHF-Y
PartNo:
AT25DF041A-MHF-Y
Manufacturers: Adesto Technologies
Qty: 103
Request Qty:
Description: Flash 4M, 2.3V, 50Mhz Serial Flash
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:1 Mbit
Speed:45 ns
Interface Type:Parallel
Supply Voltage - Max:5.5 V
Supply Voltage - Min:4.5 V
Maximum Operating Current:25 mA