 All Product > Integrated Circuits > Memory > Adesto Technologies  (AT25SF041-SSHD-T)
Adesto Technologies AT25SF041-SSHD-T
PartNo:
AT25SF041-SSHD-T
Manufacturers: Adesto Technologies
Qty: 24989
Request Qty:
Description: Flash 4Mb, 2.5-3.6V,104Mhz Serial Flash
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:8 Mbit
Speed:104 MHz
Interface Type:SPI
Supply Voltage - Max:3.6 V
Supply Voltage - Min:2.5 V
Maximum Operating Current:8 mA