 All Product > Integrated Circuits > Memory > Spansion  (S25FL116K0XNFI013)
Spansion S25FL116K0XNFI013
PartNo:
S25FL116K0XNFI013
Manufacturers: Spansion
Qty: 4000
Request Qty:
Description: Flash 16Mb, 3V, 108Mhz SPI NOR Flash
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:1 Mbit
Speed:66 MHz
Interface Type:SPI
Supply Voltage - Max:3.6 V
Supply Voltage - Min:2.7 V
Maximum Operating Current:25 mA