 All Product > Integrated Circuits > Memory > Spansion  (S25FL164K0XMFI001)
Spansion S25FL164K0XMFI001
PartNo:
S25FL164K0XMFI001
Manufacturers: Spansion
Qty: 412
Request Qty:
Description: Flash 64M, 3.0V, 108Mhz Serial NOR Flash
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:4 Mbit
Speed:70 ns
Interface Type:Parallel
Supply Voltage - Max:5.5 V
Supply Voltage - Min:4.5 V
Maximum Operating Current:25 mA