 All Product > Integrated Circuits > Memory > Spansion  (S25FL216K0PMFI041)
Spansion S25FL216K0PMFI041
PartNo:
S25FL216K0PMFI041
Manufacturers: Spansion
Qty: 1546
Request Qty:
Description: Flash 16Mb 3V 65MHz Serial NOR Flash
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:512 Mbit
Speed:100 ns
Interface Type:Parallel
Supply Voltage - Max:3.6 V
Supply Voltage - Min:2.7 V
Maximum Operating Current:25 mA