 All Product > Integrated Circuits > Memory > Spansion  (S25FL256SAGNFI000)
Spansion S25FL256SAGNFI000
PartNo:
S25FL256SAGNFI000
Manufacturers: Spansion
Qty: 104
Request Qty:
Description: Flash 256Mb 3V 133MHz Serial NOR Flash
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:2 Mbit
Speed:80 MHz
Interface Type:SPI
Supply Voltage - Max:3.6 V
Supply Voltage - Min:2.7 V
Maximum Operating Current:25 mA