 All Product > Integrated Circuits > Memory > Spansion  (S25FL512SAGMFI011)
Spansion S25FL512SAGMFI011
PartNo:
S25FL512SAGMFI011
Manufacturers: Spansion
Qty: 3328
Request Qty:
Description: Flash 512Mb 3V 133MHz Serial NOR Flash
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:2 Mbit
Speed:70 ns
Interface Type:Parallel
Supply Voltage - Max:5.5 V
Supply Voltage - Min:4.5 V
Maximum Operating Current:25 mA