 All Product > Integrated Circuits > Memory > Spansion  (S25FL512SAGMFI013)
Spansion S25FL512SAGMFI013
PartNo:
S25FL512SAGMFI013
Manufacturers: Spansion
Qty: 939
Request Qty:
Description: Flash 512Mb 3V 133MHz Serial NOR Flash
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:2 Mbit
Speed:70 ns
Interface Type:Parallel
Supply Voltage - Max:5.5 V
Supply Voltage - Min:4.5 V
Maximum Operating Current:25 mA