 All Product > Integrated Circuits > Memory > Spansion  (S25FS128SAGMFI101)
Spansion S25FS128SAGMFI101
PartNo:
S25FS128SAGMFI101
Manufacturers: Spansion
Qty: 546
Request Qty:
Description: Flash 128Mb, 1.8V, 133Mhz Serial Flash
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:1 Gbit
Speed:110 ns
Interface Type:Parallel
Supply Voltage - Max:3.6 V
Supply Voltage - Min:2.7 V
Maximum Operating Current:100 mA