 All Product > Integrated Circuits > Memory > Spansion  (S29GL01GP11FFIR20)
Spansion S29GL01GP11FFIR20
PartNo:
S29GL01GP11FFIR20
Manufacturers: Spansion
Qty: 184
Request Qty:
Description: Flash 1GB 3.0-3.6V 110ns Parallel NOR Flash
RoHS:Details
Memory Type:NAND
Memory Size:2 Gbit
Speed:45 ns
Interface Type:Parallel
Supply Voltage - Max:1.95 V
Supply Voltage - Min:1.7 V
Maximum Operating Current:20 mA