 All Product > Integrated Circuits > Memory > Spansion  (S29GL01GP12TFI020)
Spansion S29GL01GP12TFI020
PartNo:
S29GL01GP12TFI020
Manufacturers: Spansion
Qty: 260
Request Qty:
Description: Flash 1GB 2.7-3.6V 120ns Parallel NOR Flash
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:8 Mbit
Speed:70 ns
Interface Type:Parallel
Supply Voltage - Max:1.95 V
Supply Voltage - Min:1.65 V
Maximum Operating Current:12 mA