 All Product > Integrated Circuits > Memory > Spansion  (S29GL064N90FFI010)
Spansion S29GL064N90FFI010
PartNo:
S29GL064N90FFI010
Manufacturers: Spansion
Qty: 368
Request Qty:
Description: Flash 64M 3.0V 90ns Parallel NOR Flash
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:16 Mbit
Speed:70 ns
Interface Type:Parallel
Supply Voltage - Max:1.95 V
Supply Voltage - Min:1.65 V
Maximum Operating Current:10 mA