 All Product > Integrated Circuits > Memory > Spansion  (S29GL512P11FFI010)
Spansion S29GL512P11FFI010
PartNo:
S29GL512P11FFI010
Manufacturers: Spansion
Qty: 483
Request Qty:
Description: Flash 512Mb 3V 100ns Parallel NOR Flash
RoHS:Details
Memory Type:NAND
Memory Size:1 Mbit
Speed:12 ns
Interface Type:SPI
Supply Voltage - Max:3.6 V
Supply Voltage - Min:2.7 V
Maximum Operating Current:10 mA