 All Product > Integrated Circuits > Memory > Microchip Technology  (SST25VF010A-33-4C-SAE-T)
Microchip Technology SST25VF010A-33-4C-SAE-T
PartNo:
SST25VF010A-33-4C-SAE-T
Manufacturers: Microchip Technology
Qty: 5496
Request Qty:
Description: Flash 1M (128Kx8) 33MHz 2.7-3.6V Commercial
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:32 Mbit
Speed:104 MHz
Interface Type:SPI
Supply Voltage - Max:3.6 V
Supply Voltage - Min:2.7 V
Maximum Operating Current:25 mA