 All Product > Integrated Circuits > Memory > Microchip Technology  (SST25VF064C-80-4I-S3AE)
Microchip Technology SST25VF064C-80-4I-S3AE
PartNo:
SST25VF064C-80-4I-S3AE
Manufacturers: Microchip Technology
Qty: 3544
Request Qty:
Description: Flash 64M (8Mx8) 80MHz Industrial Temp
RoHS:Details
Memory Type:NOR
Memory Size:16 Mbit
Speed:50 MHz
Interface Type:SPI
Supply Voltage - Max:3.6 V
Supply Voltage - Min:2.7 V
Maximum Operating Current:15 mA