 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Intersil  (ISL85003FRZ-T7A)
Intersil ISL85003FRZ-T7A
PartNo:
ISL85003FRZ-T7A
Manufacturers: Intersil
Qty: 25000
Request Qty:
Description: IC REG BUCK SYNC ADJ 3A 12DFN
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:-
Type:Step-Down (Buck)
Output Type:Adjustable
Number of Outputs:1
Voltage - Output:0.8 V ~ 18 V
Voltage - Input:4.5 V ~ 18 V
Frequency - Switching:500kHz
Current - Output:3A
Synchronous Rectifier:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C