 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Seiko Instruments  (S-812C25AUA-C2FT2G)
Seiko Instruments S-812C25AUA-C2FT2G
PartNo:
S-812C25AUA-C2FT2G
Manufacturers: Seiko Instruments
Qty: 2879
Request Qty:
Description: IC REG LDO 2.5V 30MA SOT89-3
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:-
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:2.5V
Current - Output:30mA
Voltage - Dropout (Typical):0.32V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 16V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C