 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Seiko Instruments  (S-812C33BMC-C4NT2G)
Seiko Instruments S-812C33BMC-C4NT2G
PartNo:
S-812C33BMC-C4NT2G
Manufacturers: Seiko Instruments
Qty: 3000
Request Qty:
Description: IC REG LDO 3.3V 50MA SOT23-5
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:3.3V
Current - Output:50mA
Voltage - Dropout (Typical):0.23V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 16V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C