 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Seiko Instruments  (S-817A33ANB-CUWT2G)
Seiko Instruments S-817A33ANB-CUWT2G
PartNo:
S-817A33ANB-CUWT2G
Manufacturers: Seiko Instruments
Qty: 11175
Request Qty:
Description: IC REG LDO 3.3V 50MA SC82AB
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:-
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:3.3V
Current - Output:50mA
Voltage - Dropout (Typical):0.25V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C