 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Seiko Instruments  (S-817B15AMC-CWET2G)
Seiko Instruments S-817B15AMC-CWET2G
PartNo:
S-817B15AMC-CWET2G
Manufacturers: Seiko Instruments
Qty: 355
Request Qty:
Description: IC REG LDO 1.5V 20MA SOT23-5
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:1.5V
Current - Output:20mA
Voltage - Dropout (Typical):0.58V @ 10mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 10V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C