 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Seiko Instruments  (S-L2985B25-H4T1)
Seiko Instruments S-L2985B25-H4T1
PartNo:
S-L2985B25-H4T1
Manufacturers: Seiko Instruments
Qty: 25000
Request Qty:
Description: IC REG LDO 2.5V 0.15A WLP4B
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:2.5V
Current - Output:150mA
Voltage - Dropout (Typical):0.2V @ 100mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:Up to 6.5V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C