 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Power Integrations  (TOP265KG)
Power Integrations TOP265KG
PartNo:
TOP265KG
Manufacturers: Power Integrations
Qty: 286
Request Qty:
Description: AC/DC Converters Int Off-Line Switchr EcoSmart,25W/36W
RoHS:Details
Output Voltage:12 V
Input / Supply Voltage - Min:85 VAC
Input / Supply Voltage - Max:265 VAC
Duty Cycle - Max:83%
Switching Frequency:132 kHz
Supply Current:1.6 mA