 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Power Integrations  (TOP265VG)
Power Integrations TOP265VG
PartNo:
TOP265VG
Manufacturers: Power Integrations
Qty: 272
Request Qty:
Description: AC/DC Converters Int Off-Line Switchr 57W/81W
RoHS:Details
Output Voltage:5.7 V
Input / Supply Voltage - Min:85 VAC
Input / Supply Voltage - Max:265 VAC
Duty Cycle - Max:70%
Switching Frequency:100 kHz
Supply Current:1.2 mA