 All Product > Integrated Circuits > Switch ICs > Supertex  (FP0060N8-G)
Supertex FP0060N8-G
PartNo:
FP0060N8-G
Manufacturers: Supertex
Qty: 2000
Request Qty:
Description: Power Switch ICs - Power Distribution 60VAC SWITCH,CURRENT FOLD BACK PROTECT IC
RoHS:Details
Number of Outputs:4 Output
Current Limit:
On Resistance - Max:
On Time - Max:
Operating Supply Voltage:9.5 V to 35 V