 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > Dialight  (597-3301-20-7LF)
Dialight 597-3301-20-7LF
PartNo:
597-3301-20-7LF
Manufacturers: Dialight
Qty: 2000
Request Qty:
Description: Standard LEDs - SMD SMD LED PLCC G 7" REEL
RoHS:Details
Package / Case:603
LED Size:603
Illumination Color:Orange
Wavelength/Color Temperature:605 nm
Lens Color/Style:Milky White Diffused
Forward Current:20 mA
Forward Voltage:2 V
Luminous Intensity:40 mcd
Viewing Angle:140 deg
Series:
Packaging:Reel
OVFSRAC8
OVFSRAC8
Standard LEDs - Through Hole Red 624 nm
SSL-LX5093XRC
SSL-LX5093XRC
Standard LEDs - Through Hole High Bright Red Water Clear
5BWC
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow