 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > Lumex  (CCL-CRS10SR)
Lumex CCL-CRS10SR
PartNo:
CCL-CRS10SR
Manufacturers: Lumex
Qty: 2880
Request Qty:
Description: Standard LEDs - SMD Red Water Clear 660nm 40mcd
RoHS:Details
Package / Case:PLCC-2
LED Size:3.2 mm x 2.8 mm x 1.9 mm
Illumination Color:Green
Wavelength/Color Temperature:529 nm
Lens Color/Style:Water Clear
Forward Current:10 mA
Forward Voltage:3 V
Luminous Intensity:35.5 mcd
Viewing Angle:120 deg
Series:TOPLED
Packaging:Reel
OVFSRAC8
OVFSRAC8
Standard LEDs - Through Hole Red 624 nm
SSL-LX5093XRC
SSL-LX5093XRC
Standard LEDs - Through Hole High Bright Red Water Clear
5BWC
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow