 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > LED Engin  (LZ1-00G102-0000)
LED Engin LZ1-00G102-0000
PartNo:
LZ1-00G102-0000
Manufacturers: LED Engin
Qty: 500
Request Qty:
Description: High Power LEDs - Single Color Green, 523 nm
RoHS:Details
Illumination Color:Green
Wavelength:523 nm
Luminous Intensity:
Luminous Flux/Radiant Flux:200 lm
Forward Current:1000 mA
Forward Voltage:3.75 V
Mounting Style:SMD/SMT
Power Rating:5 W
Lens Color/Style:
Series:
Packaging:Cut Tape
OVFSRAC8
OVFSRAC8
Standard LEDs - Through Hole Red 624 nm
SSL-LX5093XRC
SSL-LX5093XRC
Standard LEDs - Through Hole High Bright Red Water Clear
5BWC
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow