 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > Apem  (Q12P1BXXR110E)
Apem Q12P1BXXR110E
PartNo:
Q12P1BXXR110E
Manufacturers: Apem
Qty: 71
Request Qty:
Description: LED Panel Mount Indicators INDICATOR 110V 110V 12MM PROM RED
RoHS:Details
Illumination Color:Red
Mounting Style:Nut and Washer
Termination Style:Faston/Solder Lug
Mounting Hole Size:12 mm
Lens Color/Style:Red Diffused
Forward Voltage:110 VAC
Forward Current:6 mA
LED Size:8 mm
Wavelength/Color Temperature:
Packaging:
OVFSRAC8
OVFSRAC8
Standard LEDs - Through Hole Red 624 nm
SSL-LX5093XRC
SSL-LX5093XRC
Standard LEDs - Through Hole High Bright Red Water Clear
5BWC
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow