 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > Apem  (Q6F1BXXG24E)
Apem Q6F1BXXG24E
PartNo:
Q6F1BXXG24E
Manufacturers: Apem
Qty: 75
Request Qty:
Description: LED Panel Mount Indicators INDICATOR 24V 6MM FLUSH GREEN
RoHS:Details
Illumination Color:Green
Mounting Style:Nut and Washer
Termination Style:Faston/Solder Lug
Mounting Hole Size:6 mm
Lens Color/Style:Green Diffused
Forward Voltage:24 V
Forward Current:20 mA
LED Size:3 mm
Wavelength/Color Temperature:
Packaging:
OVFSRAC8
OVFSRAC8
Standard LEDs - Through Hole Red 624 nm
SSL-LX5093XRC
SSL-LX5093XRC
Standard LEDs - Through Hole High Bright Red Water Clear
5BWC
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow