 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > Apem  (QS101XXHR220)
Apem QS101XXHR220
PartNo:
QS101XXHR220
Manufacturers: Apem
Qty: 91
Request Qty:
Description: LED Panel Mount Indicators 10mm SOLD LUG/FASTON Bright Red 220VDC
RoHS:Details
Illumination Color:Red
Mounting Style:Snap-In
Termination Style:Faston/Solder Lug
Mounting Hole Size:10 mm
Lens Color/Style:Red Diffused
Forward Voltage:220 V
Forward Current:3 mA
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow