 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > Apem  (QS103XXG12)
Apem QS103XXG12
PartNo:
QS103XXG12
Manufacturers: Apem
Qty: 100
Request Qty:
Description: LED Panel Mount Indicators 10mm Wires Green 12V
RoHS:Details
Illumination Color:Green
Mounting Style:Snap-In
Termination Style:Wire
Mounting Hole Size:10 mm
Lens Color/Style:Green Diffused
Forward Voltage:12 V
Forward Current:20 mA
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow