 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > Apem  (QS121XXR24)
Apem QS121XXR24
PartNo:
QS121XXR24
Manufacturers: Apem
Qty: 98
Request Qty:
Description: LED Panel Mount Indicators 12mm SOLD LUG/FASTON Red 24V
RoHS:Details
Illumination Color:Red
Mounting Style:Snap-In
Termination Style:Faston/Solder Lug
Mounting Hole Size:12 mm
Lens Color/Style:Red Diffused
Forward Voltage:24 V
Forward Current:20 mA
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow