 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > Lumex  (SML-LX15YC-TR)
Lumex SML-LX15YC-TR
PartNo:
SML-LX15YC-TR
Manufacturers: Lumex
Qty: 3809
Request Qty:
Description: Standard LEDs - SMD Yellow Clear 585 nm
RoHS:Details
Package / Case:1106
LED Size:3 mm x 1.5 mm
Illumination Color:Yellow
Wavelength/Color Temperature:590 nm
Lens Color/Style:Water Clear
Forward Current:20 mA
Forward Voltage:2 V
Luminous Intensity:100 mcd
Viewing Angle:70 deg
Series:
Packaging:Reel
OVFSRAC8
OVFSRAC8
Standard LEDs - Through Hole Red 624 nm
SSL-LX5093XRC
SSL-LX5093XRC
Standard LEDs - Through Hole High Bright Red Water Clear
5BWC
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow