 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > Lumex  (SSL-LX3054HD-12V)
Lumex SSL-LX3054HD-12V
PartNo:
SSL-LX3054HD-12V
Manufacturers: Lumex
Qty: 9860
Request Qty:
Description: Standard LEDs - Through Hole Red 700nm 2mcd 12V T-3mm Diffused lens
RoHS:Details
Illumination Color:Red, Green
Luminous Intensity:50 mcd, 30 mcd
Wavelength/Color Temperature:625 nm, 568 nm
Viewing Angle:60 deg
Lens Color/Style:Tinted, Diffused
Forward Current:20 mA
Forward Voltage:
LED Size:T-1
Series:
Packaging:Bulk
OVFSRAC8
OVFSRAC8
Standard LEDs - Through Hole Red 624 nm
SSL-LX5093XRC
SSL-LX5093XRC
Standard LEDs - Through Hole High Bright Red Water Clear
5BWC
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow