 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > Lumex  (SSL-LX3054YD-12V)
Lumex SSL-LX3054YD-12V
PartNo:
SSL-LX3054YD-12V
Manufacturers: Lumex
Qty: 850
Request Qty:
Description: Standard LEDs - Through Hole Yellow 585nm 10mcd 12mA
RoHS:Details
Illumination Color:Green
Luminous Intensity:40 mcd
Wavelength/Color Temperature:565 nm
Viewing Angle:45 deg
Lens Color/Style:Water Clear
Forward Current:20 mA
Forward Voltage:2.1 V
LED Size:T-1
Series:
Packaging:Bulk
OVFSRAC8
OVFSRAC8
Standard LEDs - Through Hole Red 624 nm
SSL-LX5093XRC
SSL-LX5093XRC
Standard LEDs - Through Hole High Bright Red Water Clear
5BWC
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow