 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > Lumex  (SSL-LX4673ID-LA20)
Lumex SSL-LX4673ID-LA20
PartNo:
SSL-LX4673ID-LA20
Manufacturers: Lumex
Qty: 2721
Request Qty:
Description: Standard LEDs - Through Hole 4x7mm Rect Red
RoHS:Details
Illumination Color:Red
Luminous Intensity:12.6 mcd
Wavelength/Color Temperature:623 nm
Viewing Angle:60 deg
Lens Color/Style:Tinted, Diffused
Forward Current:20 mA
Forward Voltage:2 V
LED Size:T-1
Series:
Packaging:Bulk
OVFSRAC8
OVFSRAC8
Standard LEDs - Through Hole Red 624 nm
SSL-LX5093XRC
SSL-LX5093XRC
Standard LEDs - Through Hole High Bright Red Water Clear
5BWC
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow