 All Product > LED Lighting Electronics > LED Drivers Power Supplies > Lumex  (SSL-LXA228SIC-TR21)
Lumex SSL-LXA228SIC-TR21
PartNo:
SSL-LXA228SIC-TR21
Manufacturers: Lumex
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Standard LEDs - SMD LED PMI
RoHS:Details
Package / Case:
LED Size:2.5 mm x 2 mm
Illumination Color:Yellow
Wavelength/Color Temperature:585 nm
Lens Color/Style:Tinted, Diffused
Forward Current:20 mA
Forward Voltage:2.1 V
Luminous Intensity:15 mcd
Viewing Angle:50 deg
Series:
Packaging:Reel
OVFSRAC8
OVFSRAC8
Standard LEDs - Through Hole Red 624 nm
SSL-LX5093XRC
SSL-LX5093XRC
Standard LEDs - Through Hole High Bright Red Water Clear
5BWC
5BWC
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 5mm Blue 430 nm
R3BWD
R3BWD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Blue
R3YD
R3YD
Standard LEDs - Through Hole LED Thru-Hole 2 x 3mm Yellow