Philips Lumileds L1T2-5070000000000
PartNo:
L1T2-5070000000000
Manufacturers: Philips Lumileds
Qty: 1422
Request Qty:
Description: High Power LEDs - White Cool-white 5000K
RoHS:Details
Illumination Color:Cool White
Color Temperature:5000 K
Luminous Flux/Radiant Flux:275 lm
Color Rendering Index - CRI:70
Luminous Intensity:-
Viewing Angle:120 deg
Forward Current:700 mA
Forward Voltage:2.8 V
Mounting Style:SMD/SMT
Series:LUXEON TX
Packaging:Reel
F13380_ANGELA-M
F13380_ANGELA-M
LED Lighting Reflectors Reflector Round 82mm D 31mm H