 All Product > LED Lighting Electronics > LED Lighting Drivers > Condor / SL Power  (LB115S48K)
Condor / SL Power LB115S48K
PartNo:
LB115S48K
Manufacturers: Condor / SL Power
Qty: 76
Request Qty:
Description: LED Power Supplies 115W 48V 2.4A LED Power Supply
RoHS:Details
Operation Mode:CV + CC
Output Power Rating:115 W
Input Voltage:90 VAC to 264 VAC
Number of Outputs:1 Output
Output Voltage-Channel 1:48 V
Output Current-Channel 1:2.4 A
Mounting Style:Chassis
Dimensions:4 in L x 2 in W x 1.3 in H
F13380_ANGELA-M
LED Lighting Reflectors Reflector Round 82mm D 31mm H