 All Product > LED Lighting Electronics > LED Lighting Drivers > Condor / SL Power  (LB130S56K)
Condor / SL Power LB130S56K
PartNo:
LB130S56K
Manufacturers: Condor / SL Power
Qty: 39
Request Qty:
Description: LED Power Supplies 130W 56V 2.32A CV High Temp LED PS
RoHS:Details
Operation Mode:Constant Voltage (CV)
Output Power Rating:130 W
Input Voltage:100 VAC to 240 VAC
Number of Outputs:1 Output
Output Voltage-Channel 1:56 V
Output Current-Channel 1:2.32 A
Mounting Style:Chassis
Dimensions:127 mm L x 76 mm W x 31 mm H
Commercial/Medical:Commercial
F13380_ANGELA-M
F13380_ANGELA-M
LED Lighting Reflectors Reflector Round 82mm D 31mm H