Condor / SL Power (LE150S140CD)
PartNo:
LE150S140CD
Manufacturers:
Condor / SL Power
Qty:
17
Request Qty:
Description:
LED Power Supplies 150W 90-305VAC 53-107V CC DIMMING
Details
Operation Mode:
Constant Current (CC)
Output Power Rating:
150 W
Input Voltage:
90 VAC to 305 VAC
Number of Outputs:
1 Output
Output Voltage-Channel 1:
53 VDC to 107 VDC
Output Current-Channel 1:
1.33 A to 1.47 A
Mounting Style:
Screw
Dimensions:
9.37 in L x 3.13 in W x 1.81 in H
Commercial/Medical:
F13380_ANGELA-M
LED Lighting Reflectors Reflector Round 82mm D 31mm H