 All Product > LED Lighting Electronics > LED Lighting Drivers > Condor / SL Power  (LE75S70CD)
Condor / SL Power LE75S70CD
PartNo:
LE75S70CD
Manufacturers: Condor / SL Power
Qty: 18
Request Qty:
Description: LED Power Supplies 75W 90-305VAC 54-108V CC - DIMMING
RoHS:Details
Operation Mode:Constant Current (CC)
Output Power Rating:75 W
Input Voltage:90 VAC to 305 VAC/120 VDC to 370 VDC
Number of Outputs:1 Output
Output Voltage-Channel 1:54 VDC to 108 VDC
Output Current-Channel 1:665 mA to 735 mA
Mounting Style:Screw
Dimensions:5.91 in L x 2.66 in W x 1.46 in H
Commercial/Medical:
F13380_ANGELA-M
F13380_ANGELA-M
LED Lighting Reflectors Reflector Round 82mm D 31mm H