Luminus Devices (MP-3014-2100-30-80)
PartNo:
MP-3014-2100-30-80
Manufacturers:
Luminus Devices
Description:
High Power LEDs - White Mid-Power Warm White 3000K 80 CRI
Details
Illumination Color:
Warm White
Color Temperature:
3000 K
Luminous Flux/Radiant Flux:
54 lm
Color Rendering Index - CRI:
80
Luminous Intensity:
Viewing Angle:
110 deg
Forward Current:
80 mA
Forward Voltage:
6.3 V
Mounting Style:
SMD/SMT
Series:
XNOVA Mid Power
Packaging:
Reel
F13380_ANGELA-M
LED Lighting Reflectors Reflector Round 82mm D 31mm H